“İşe Hazırlık Eğitiminin” amacı çalışmak isteyen engelli bireyleri iş yaşamına hazırlamaktır. Eğitimin hedef kitlesi arasında ilk kez işe girecek olan bireyler olduğu gibi daha önce çalışmış olup tekrar çalışma yaşamına dönmek isteyen bireyler de bulunmaktadır.

Eğitimimiz on gün sürmektedir ve bireyleri adım adım iş yaşamına hazırlamaktadır. Daha çok bireye ulaşabilmek amacıyla web stemize hem ders notlarını (sunumları) hem de eğitimin videolarını yükledik. Böylece isteyen engelli dostlarımız bilgisayar başından da verilen bilgileri takip edebilirler.

Eğitim videolarını, kolay izlenebilmesi için beş bölüm halinde hazırladık. İşitme engelli bireyler için işaret diliyle çeviri de ekranda yer almaktadır. Ayrıca eğitim süresince gerçekleştirdiğimiz oyunlardan ve canlandırma çalışmalarından bazılarını bir fikir vermesi amacıyla “oyunlar” başlığı altında ayrı bir bölüm olarak yerleştirdik.

“İşe Hazırlık Eğitiminin” sizleri iş yaşamına hazırlamanın yanısıra kariyer basamaklarında yükselirken de yol gösterici olması dileriz.

İşe Hazırlık Eğitimi Video ve Ders Notları

Video ve ders notlarına erişim için öncelikle aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir.

Ders Notları

 1. İşe Hazırlanalım
 2. İş ve İstihdam
 3. İş Başvurusu Yapmak, Özgeçmiş Hazırlamak
 4. Mülakata Hazırlanmak
 5. İş Yaşamında Engelleri Yönetmek
 6. İş Yerinde Kurallara Uymak
 7. Kendini İyi Takdim Etmek
 8. İş Yerinde İletişim ve Etkileşim
 9. Okuma, Yazma, Sayısal Beceriler
 10. Konsantrasyon ve Çalışma Hızı
 11. İş Yerinde Sağlık
 12. İş Yerinde İlaç Kullanımı
 13. İş Yerinde Sağlık ve Güvenlik
 14. Yaşamda Dengeyi Kurmak
 15. Aile Hayatı
 16. İş Bulma Planım

İŞE HAZIRLIK EĞİTİMİ III. AŞAMA DERS NOTLARI